27-годишна жена загина, след като е била блъсната последователно от няколко автомобила на магистрала "Тракия" при 121 километър в посока от София към Бургас, на разклона Бенковски-Войсил, съобщиха от ОДМВР- Пловдив.
При активна лява лента на магистралата около 22.00 ч. снощи, младата жена, която е от Съединение, се е опитала да пресече платното с детска количка, в която е имало дете на година и половина. Жената е блъсната последователно от няколко автомобила и е загинала на място.
Детето е оцеляло. То е настанено в Детско отделение в Пловдив без сериозни наранявания. Причината за тежкия инцидент е неправилно пресичане от страна на пострадалата.
През изминалото денонощие на територията на страната са станали 23 тежки катастрофи с 3-ма загинали и 24 ранени, съобщиха от пресцентъра на СБА.
От началото на месеца са станали 154 катастрофи, загинали са 24, ранени са 172-ма, с опасност за живота са 5-ма. От началото на годината са станали 2239 катастрофи, загинали са 219, ранени са 2655. За района на София са станали 106 леки и 2 тежки катастрофи с 2-ма ранени.