Евертън и Арсенал с драматично равенство

• арсенал-
  • евертън-
  • жиру

Топчиите изоставаха с 2:0 до 82-ата минта

С гол в последната минута на Оливие Жиру Арсенал измъкна драматично равенство 2:2 като гост на Евертън в мач от 2-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Гудисън Парк".

През първото полувреме Арсенал притежаваше повече топката, но домакините бяха по-ефективният отбор и откриха резултата с гол на Шеймъс Коулман в 19-та минута. Точно преди почивката Стивън Нейсмит вкара втори гол след очевидна засада.

През второто полувреме "Артилеристите" отново имаха териториално преимущество, но без да създават голови положения. В 82-та минута обаче прострелно центриране на Санти Касорла бе засечено от Аарън Рамзи в мрежата.

В 90-та минута пък Оливие Жиру надскочи Силван Дистен и с глава засече центриране на Начо Монреал. Така Арсенал се спаси от загуба и записа 4-то равенство в последните си 5 мача срещу Евертън.