• стоук-
  • хъл сити

Лондончани оглавиха класирането във Висшата лига

Снимка: БТА/ AP

Отборът на Тотнъм записа убедителен успех с разгромното 4:0 срещу КПР на своя "Уайт Харт Лейн". Два гола на Насер Шадли и по един от страна на Ерик Дайър и Емануел Адебайор донесоха изразителната победа на лондончани.

Въпреки че имаха мач от Лига Европа през седмицата, в който трудно стигнаха до успеха срещу АЕЛ Лимасол на Ивайло Петев, "шпорите" показаха завидна свежест и сътвориха редица отлични комбинации в атака, за да стигнат до головия спектакъл.

След успеха, Тотнъм е и новият лидер във Висшата лига, след като изпревари по голова разлика Челси на върха в класирането

В друга среща от кръга, тимовете на Хъл и Стоук не се победиха, завършвайки при равенство 1:1.

Хъл остана с човек по-малко в 15 минута но съумя да открие резултата чрез Никица Йелавич.

През второто полувреме обаче натискът на Стоук след влизането на Чарли Адам и Боян Къркич донесе в 84-ата минута и изравнителния гол за гостите. Той бе дело на капитана Райън Шоукрос и дойде след прецизно центриране на Къркич и нескопосана намеса на вратаря на Хъл.

До края на срещата, "грънчарите" потърсиха и пълния обрат, но до нови голове така и не се стига и резонно резултатът се запази 1:1.