Шампионът на Испания Атлетико Мадрид стартира сезона по разочароващ начин. "Дюшекчиите" завършиха 0:0 при визитата си на Райо Валекано, на "Вайекaс". Домакините дори можеха да стигнат до успеха над градския си съперник при малко повече късмет, тъй като изиграха доста силен мач и създадоха по-чистите голови положения след почивката. Пет от новите попълнения пък се появиха в стартовия състав на Атлетико. Моя, Ансалди, Гризман, Манджукич и Хименес стартираха мача от първата минута, но определено си пролича липсата на синхрон в отбора. Гостите започнаха по-настървено срещата, но Райо демонстрира добре организирана игра и не позволяваше на шампионите да стигнат до нещо интересно през първите минути. Чак в 26-ата минута Атлетико стигна до интересно положение, като Манджукич бе близо да засече топката с глава в наказателното поле след центриране на Ансалди, но се размина с нея. Хърватинът пък отправи удар право в ръцете на вратаря малко по-късно, а до края на полувремето Атлетико така и не успя да създаде чисто голово положение. През второто полувреме Райо диктуваше събитията на терена и бе по-добрият отбор, като създаде няколко доста добри опасности пред вратата на гостите. Херман Бургос, който замени на треньорското кресло наказания Диего Симеоне, се опита да промени хода на мача и пусна в игра Саул, Ернандес и Родригес, но нито един от тях не успя да направи нищо съществено. Шампионите дори бяха на път да загубят, но в 80-ата минута Жоао Миранда със сетни сили изчисти топката пред погледа на връхлитащия Манучо.
Отидете към основна версия
26 Август, 2014 10:29 774 0