Отидете към основна версия

772 0

Литекс отстрани Пирин след продължения

  • литекс-
  • пирин-
  • купа на българия

Двата отбора изиграха много нервен двубой, в редовното време на който си отбелязаха по един гол от дузпа

Снимка: БТА

Литекс победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

Ловчанлии поведоха в 74-ата минута, в която Армандо Ваюши се разписа с точен удар от дузпа. Две минути преди края на редовното време на терена се заформи меле заради нарушение на Милчо Ангелов срещу Юлиан Попев. В 91-ата минута домакините от Благоевград получиха право да изпълнят дузпа, от което се възползва Влади Златинов и прати мача в продължения.

Още във втората минута на първото продължение Литекс успя да поведе в резултата, след като Джордан бе най-съобразителен в наказателното на Пирин и разстреля Костов. До края домакините имаха няколко възможности да изравнят, но „оранжевите” устояха на натиска и се поздравиха с успеха.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини