Литекс победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.
Ловчанлии поведоха в 74-ата минута, в която Армандо Ваюши се разписа с точен удар от дузпа. Две минути преди края на редовното време на терена се заформи меле заради нарушение на Милчо Ангелов срещу Юлиан Попев. В 91-ата минута домакините от Благоевград получиха право да изпълнят дузпа, от което се възползва Влади Златинов и прати мача в продължения.
Още във втората минута на първото продължение Литекс успя да поведе в резултата, след като Джордан бе най-съобразителен в наказателното на Пирин и разстреля Костов. До края домакините имаха няколко възможности да изравнят, но „оранжевите” устояха на натиска и се поздравиха с успеха.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА