Спортният министър Красен Кралев заяви, че няма намерение да забавя процеса по връщането на спортните бази на ЦСКА.
Кралев гостува в сутрешния блок на БНТ, където коментира и скандала с уредени мачове в родната А група, който избухна в края на миналия месец.
„Базите на ЦСКА са на ЦСКА.и те имат перфектен договор за 20 години. От клуба искат задължението им да отпадне и срокът да бъде увеличен. Това ще бъде направено. Има технически процедури, които трябва да бъдат извършени. В момента юридическият ни екип работи. Уточнили сме се и никой няма намерение да забавя процеса, но има срокове, които са предвидени в българското законодателство.
Не говорим за черно тото, а за манипулиране на резултати и залагания в компании. Не съм съгласен, че България е един от лошите примери в света. Резултати се манипулират не само в света, но и в индивидуалните спортове, в баскетбола. За периода 2013-2014 година в България са наблюдавани 450 срещи в различни видове спорт, получени са сигнали за 47 от тях, и е доказано, че няма проблем. Подобно престъпление трудно се доказва. Проблемът е сложен, но държавата полага усилие.
Финансирането на младите таланти е наш приоритет. Пестим всеки лев, за да го насочваме в развитието на нашите таланти и масовия спорт в България"