• кеймбридж-
  • фа къп

Фулъм на Николай Бодуров отпадна от турнира

Снимка: БТА/ AP

Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите в турнира за ФА Къп, след като победи у дома Кеймбридж с 3:0 в преиграването от четвъртия кръг.

Първата среща между двата състава, играна на 23 януари, завърши при нулево равенство и това наложи да се изиграе нов мач, този път на „Олд Трафорд”.

Хуан Мата даде преднина на „червените дяволи” в 25-ата минута, разписвайки се от близко разстояние след подаване на Фелайни. В 32-ата минута Ван Перси подаде на Маркос Рохо, който с глава не сбърка и удвои преднината на домакините.

В 73-ата минута Джеймс Уилсън оформи крайния резултат след прецизен удар от границата на наказателното поле. В следващия кръг Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу Престън.

Българският национал Николай Бодуров игра цял мач при загубата на Фулъм у дома с 1:3 от Съндърланд. Лондончани се прибраха с преднина на почивката, но през второто полувреме „черните котки” обърнаха резултата.