Отидете към основна версия

1 460 1

Ивет Лалова финишира седма на финала на 200 метра

  • ивет лалова-
  • световно първенство-
  • лека атлетика-
  • 200 метра-
  • пекин-
  • седма-
  • дафне схипърс

Холандска спринтьорка спечели златния медал с изключително бягане

Снимка: БТА/ AP

Ивет Лалова финишира на седмо място на финала на 200 метра на световното първенство по лека атлетика, което се провежда в Пекин (Китай).

Българската лекоатлетка спря хронометрите на 22.41 секунди в изключително силния финал, на който три състезателки паднаха под 22 секунди.

Златният медал бе спечелен от Дафне Схипърс от Холандия – 21.63 секунди, на второ място остана Илейн Томпсън с време от 21.66 секунди, докато бронзът отиде при Вероника Кемпбъл-Браун – 21.97 секунди.

Холандката, която изпревари спринтьорката на Ямайка в последните метри, постави рекорд на световни първенства с това време.

Ивет Лалова се представи блестящо на световното първенство и записа поредния български успех в тази дисциплина след шестото място на Анелия Нунева (1983 г.) и осмото на Надежда Георгиева (1987 г.).

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини