• шафета-
  • българия-
  • украйна

Щафетата на Украйна триумфира в германския зимен център

Женската щафета на България завърши на последното 22-о място в състезанието на 4 по 6 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. Българските биатлонистки, в състав Емилия Йорданова, Стефани Попова, Десислава Стоянова и Дафинка Коева, използваха 14 допълнителни патрона и бяха задминати с една обиколка.

Победител в състезанието стана щафетата на Украйна, която финишира с общо време 1:16:14.2 час, правейки една допълнителна обиколка и използвайки четири допълнителни патрона. Втори, само на 1.2 секунди, останаха представителките на Германия, като силно представяне на Лаура Далмайер в последния пост едва не донесе успеха за домакините. На трето място в състезанието финишира щафетата на Италия.