• русия-
  • световно първенство

Шведите нямат спирачки

Снимка: БТА/ AP

Швеция нокаутира Швейцария на осминафиналите на Световното първенство в Русия. Шведите победиха съперниците си с 1:0 и се класираха за следващата фаза на Мондиала.

Единственият гол в двубоя, игран в Санкт Петербург, беше отбелязан от полузащитника Емил Форсберг, който се разписа в 66-ата минута. Швейцарците завършиха мача с човек по-малко заради директен червен картон в края.

Михаел Ланг беше изгонен, след като фаулира футболист на Швеция, излязъл фронтално срещу вратаря на швейцарците. Първоначално съдията отсъди дузпа, но след преглед на повторенията отсъди пряк свободен удар.

На четвъртфиналите Швеция ще се изправи срещу победителя от двойката Колумбия – Англия. Последният мач от осминафиналите започва в 21:00 часа българско време тази вечер.