• европа-
  • крусейдърс

Българските шампиони газят в Шампионската лига

Снимка: БТА

Българският шампион Лудогорец започна похода си към групите на Шампионската лига със зрелищна победа у дома. Българският отбор победи Крусейдърс от Северна Ирландия със 7:0.

В първата си среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига Лудогорец не остави шансове на съперниците си в Разград. Резултатът беше открит в 25-ата минута, когато Марселиньо с техничен удар по земя даде преднина на тима.

В 40-ата минута защитникът на гостите Родни Браун си отбеляза автогол след остро центриране от фланга. Малко след началото на второто полувреме Клаудуи Кешерю вкара трети гол, а в 66-ата минута Марселиньо отбеляза втория си гол в двубоя на „Лудогорец Арена” за 4:0. В 73-ата минута полякът Якуб Шверчок, влязъл като резерва, вкара петия гол. Само в следващите седем минути полякът вкара още два гола, с което записа хеттрик.

Реваншът между двата отбора е на 17 юли, вторник, в Белфаст. Българският шампион Лудогорец ще се опита за трети път да влезе в групите на Шампионската лига.