• дерби-
  • купа на сърбия-
  • дубъл

Така "гробарите" спряха вечния си враг от това да направи дубъл

Партизан победи с 1:0 Цървена звезда в полуфинал за Купата на Сърбия и е само на крачка от трофей, с който да спаси сезона. Бибрас Натхо вкара единствения гол в мач и се превърна в герой за "гробарите". Израелският халф се разписа в 58-ата минута след блестяща асистенция на Умар Садик.

Това беше четвърто поредно дерби, в което Партизан не допусна гол. Въпреки това, Звезда убедително спечели титлата, но феновете на "червено-белите" се надяваха тимът на Деян Станкович да ги зарадва с дубъл.

Сблъсъкът беше изпълнен с много нерви и нарушения, и малко качествен футбол. Още до почивката реферът Новак Симович вдигна 6 жълти картона, а до края на двубоя бройката на официалните предупреждения нарасна до 9.