• премиършип-
  • чемпиъншип-
  • кпр

Уест Бромич успя да спечели промоция за Премиършип

Уест Бромич Албиън се завръща във Висшата лига, след като завърши наравно 2:2 с КПР в драматичен последен кръг в Чемпиъншип. Отборът на Славен Билич имаше аванс от точка пред третия Брентфорд, който имаше домакинство на Барнзли и го загуби с 1:2.

Манинг откри за гостите в 34-ата минута, но в края на полувремето Диангана изравни. В началото на втората част "дроздовете" направиха пълен обрат с гол на Робинсън, а в  61-ата минута Езе възстанови равенството (2:2).

Така Уест Бромич остана на второ място с 83 точки и заедно с Лийдс от новия сезон ще играе във Висшата лига. Брентфорд все още запазва шансове за Премиърлийг, но ще трябва да спечели плейофите, където ще участват още Фулъм, Кардиф и Суонзи.

От Чемпиъншип изпадат Чарлтън, Уигън и Хъл Сити.