Отидете към основна версия

880 0

Коринтианс излъга Челси за световната клубна титла

  • челси-
  • коринтианс-
  • монтерей-
  • световното клубно-
  • световната клубна титла
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Коринтианс сложи край на домнацията на европейските отбори в Световното клубно първенство. В тазгодишният финал на надпреварата тимът от Сао Пауло срази с 1:0 европейския шампион Челси.

Герой на мача стана перуанският нападател Паоло Гереро. Бившият футболист на Байерн (Мюнхен) и Хамбурбер отбеляза единственото попадение в двубоя в 69-ата минута.

Със сериозни пропуски за лондончани се отличиха Фернандо Торес и Гари Кейхил. Последният дори беше изгонен с директен червен картон в края на срещата.

В добавеното време пък гол с глава на Торес бе отменен заради засада. Т

ака Коринтианс печели втората си титла от Световното клубно първенство, след като триумфира и през 2000-а година.

Челси ще трябва да преглътне поредния горчив хап. Както е известно "сините" бяха размазани с 4:1 от Атлетико (Мадрид) в двубоя за Суперкупата на Европа.

В малкия финал на турнира, мексиканският Монтерей победи с 2:0 Ал-Ахли от Египет и завоюва третото място.

Монтерей контролираше събитията на терена през по-голяма част от двубоя и излезе напред в резултата още в третата минута.

Хесус Корона се възползва от грешка на вратаря Махмуд Абу Елсеуд и откри головата сметка в мача.

В средата на втората част Нери Кардосо асистира към Сесар Делгадо, той реализира втория гол в срещата и общо трети на сметката си в турнира. ь
 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини