Роналдо класира Реал на 1/4-финалите за Купата на Краля

• купата на краля-
  • португалец-
  • реал мадрид
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Реал Мадрид се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля, благодарение на своята звезда Кристиано Роналдо, който заби хеттрик за успеха с 4:0 у дома над Селта Виго.

Мадридчани  се класираха с общ резултат от двата мача 5:2, но именно третият гол на Роналдо в 87-ата минута реши срещата.

Това бе трети хеттрик за футболиста през сезона и общо 18-и, откакто е в Реал.

При първото си попадение, португалецът се разписа с мощен удар от далечно разстояние, който не остави шанс на вратаря Серхио Алварес. След пас на Лука Модрич Роналдо направи 2:0 в 24-ата минута.

След добра контраатака и комбинация с Гонсало Игуаин, играчът на Реал оформи хеттрика си в 87-ата минута. Попадението бе важно, защото 17 минути преди това домакините бяха останали с човек по-малко заради червен картон на Серхио Рамос. В 89-ата минута Сами Кедира оформи крайния резултат.