Григор Димитров отново демонстрира класа във Виена

• григор димитров-
  • маркос гирон

Българинът се класира за полуфиналите

Григор Димитров продължава със страхотното си представяне във Виена, като сега се справи с Маркос Гирон във фазата на 1/4-финалите с 2:1 сета.

Българинът прелетя скоростно през първия сет и след по-малко от 30 минути триумфира с 6:3, благодарение най-вече на 6-те си аса.

През втората част силите бяха доста изравнени и американецът демонстрира качествата си на свой ред, за да изравни резултата след 4:6 с пробив в самия край.

В третия сет двата си размениха рано по един загубен сервис гейм, като Григор дори се измъкна от ситуация 0:40 при свое подаване, за да може на свой ред да изненада Гирон и да приключи мача на 0 при 6:4.

Григор Димитров е първият полуфиналист в турнира, а следващият му опонент ще бъде победителят от двойката Данийл Медведев - Яник Синер, като двамата понастоящем са съответно на 4 и 12 място в световната ранглиста. Руснакът дори е №1 в основната схема.