5 277 10

Драма на корта в Женева: Григор Димитров отказа да се предаде в 1/4-финалите (ОБНОВЕНА)

• григор димитров-
  • тенис

Григор с обрат срещу О'Конъл - 6:7 (5), 7:5, 6:4

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Григор Димитров отказа да се предаде в 1/4-финалите на АТП 250 турнира в Женева, Швейцария и взе драматична победа.

Състезанието се провежда на червени кортове. Димитров изоставаше с 0:1 сета и 1:4 гейма от Кристофър О'Конъл.

Австралиецът е 85-и в ранглистата на АТП и взе първия сет днес, печелейки тайбрек. Във втората част на срещата Димитров изостана с 1:4 гейма (1 пробив), но записа 7:5 гейма след обрат и вкара мача в трети решаващ сет, който започна с ранен прабив за сънародника ни.

Димитров обаче загуби подаването си за 2:2 гейма. И се наложи да отразява 2 поредни възможности за пробив, за да изравни 3:3 гейма. Гришо проби за 4:3 гейма и задържа преднината си.

Григор ще играе на полуфиналите срещу Тейлър Фриц (САЩ).