• манчестър сити-
  • тотнъм-
  • разгром

Гражданите оглавиха Висшата лига

Манчестър Сити постигна поредна разгромна победа над един от топ отборите във Висшата Лига. Този път "Гражданите" победиха с 5:1 като гост Тотнъм на неговия "Уайт Харт Лейн" в мач от 23-я кръг на първенството.

За голямата победа обаче огромна роля изиграха и съдиите, които отмениха по спорен начин гол на Тотнъм през първото полувреме, а през второто несправедливо отсъдиха дузпа и показаха червен картон на Дани Роуз.

Все пак с оглед играта на двата отбора успехът на Сити бе заслужен, тъй като особено през първото полувреме гостите имаха категорично преимущество. Те откриха резултата чрез Серхио Агуеро,а след почивката Яя Туре вкара дузпата. В 53-та минута Един Джеко направи резултата класически с добавка след греда на Давид Силва.

Макар и с човек по-малко Тотнъм върна един гол чрез Етиен Капу след центриране от корнер, но четвърт час преди края Стеван Йоветич сложи точка на спора с четвърти гол. В самия край Венсан Компани оформи крайния резултат с добавка отблизо.

Благодарение на успеха Сити излезе начело в класирането с точка повече от Арсенал. Единствената лоша новина за Мануел Пелегрини бе контузията на Серхио Агуеро, който трябваше да бъде заменен в края на първото полувреме.