• багата-
  • сащ-
  • мачка-
  • "белатор"

Българският боец срази Ричард Хейл в клетка на 1/4-финалите от турнира на "Белатор"

Снимка: БТА

Родният ни боец боец Благой Иванов-Багата постигна поредната си голяма победа в САЩ.

Той спечели четвъртфиналния мач от турнира на „Белатор” в тежка категория, след като се наложи по точки над представителя на домакините Ричард Хейл.

Багата се справи със съпротивата на опонента си в три рунда в непрощаващата клетка и заслужено продължава напред в надпреварата.

За Иванов това е десета поредна победа. Досега той няма загуба в свободните боеве и затова предизвиква все по-голям интерес в САЩ.

Първият рунд започна много равностойно. Американецът имаше известно предимаство в началото, но постепенно българинът започна да го намира. Във втората част Багата вдигна оборотите. Иванов едва не отказа своя съперник, който показа страхотно сърце и оцеля като по чудо. Темпото спадна в заключителния трети рунд. Софиянецът отново имаше предимство и заложи на сигурността. След края на мача тримата съдии дадоха единодушно победата за българина с 29:28.