• серия а-
  • италия

С третата си поредна победа Удинезе събра 10 точки

Снимка: БГНЕС/EПA

Отборът на Удинезе е изненадващият нов лидер в Серия "А", след като осъществи обрат и спечели с 3:2 като гост на Парма в ранния мач от днешната програма на четвъртия кръг на италианския елит.

Мачът започна чудесно за домакините, които поведоха в резултата още във втората минута. Тогава те предприеха късо изпълнение на корнер, след което Енрико Дел Прато се разписа с воле. В 43-тата минута “дуковете” удвоиха своя аванс след шут по земя на Анже-Йоан Бони.

След почивката обаче двубоят протече по съвсем различен начин в полза на гостите. Те сложиха начало на своя обрат в 49-ата минута, когато Лоренцо Лука беше точен с глава, засичайки центриране на Хасан Камара. В 68-ата минута при ново центриране резервата Кайнан Дейвис свали с глава топката за капитана Флориан Товен, който я добута във вратата за равенството в срещата.

Ситуацията за Парма се вложи още повече пет минути по-късно, когато появилият се от пейката халф Мандела Кейта беше изгонен от игра след втория си жълт картон. В 77-ата минута Леандро Чичизола отрази удар отблизо на Юрген Екеленкамп, но със своята добавка Товен вкара втория си гол в двубоя. Първоначално беше маркирана засада в тази ситуация, но ВАР се намеси и призна попадението, което се оказа победно за фриуланите.

С третата си поредна победа Удинезе събра 10 точки и се изкачи на върха в класирането, където досега беше Наполи. Парма пък се намира на 12-ата позиция със своите 4 пункта.