Манчестър Юнайтед разгроми Барнзли за Купата на лигата

• купата на лигата-
  • англия

"Червените дяволи" решиха мача още през първата част

Снимка: БГНЕС/EПA

Манчестър Юнайтед не показа никаква милост и разгроми третодивизонния Барнзли с резултат 7:0 в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на лигата.

"Червените дяволи" решиха мача още през първата част, когато отбеляза три попадения чрез Маркъс Рашфорд, който откри резултата в 16-ата, а Антони удвои от дузпа в 35-ата минута. Алехандро Гарначо оформи класиката във втората минута от добавеното време.

След почивката паднаха още цели четири гола, като именно аржентинецът отбеляза второто си попадение в 49-ата, преди Рашфорд също да с разпише за втори път в 58-ата минута. Кристиан Ериксен ознаменува добрата си игра също с два гола в 81-ата и 85-ата минута, с които оформи крайния резултат.

Този резултат е отлична новина за Ман Юнайтед и неговия мениджър Ерик тен Хаг, които бяха подложени на сериозни критики заради представянето си от началото на сезона. В последните си два мача, обаче, 20-кратните шампиони реализираха десет безответни попадения и показаха наченки, че оставят лошите резултати зад гърба си. Сега за "червените дяволи" предстои коварно гостуване на Кристъл Палас във Висшата лига, а след това приемат Твент в първия си мач от Лига Европа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Алтай Байъндър – 20. Диого Далот, 5. Хари Магуайър, 35. Джони Еванс, 43. Тоби Колиър – 18. Каземиро (к), 25. Мануел Угарте – 21. Антони ⚽, 14. Кристиан Ериксен ⚽⚽, 17. Алехандро Гарначо ⚽⚽ – 10. Маркъс Рашфорд ⚽

Резерви: 22. Том Хийтън (вр), 6. Лисандро Мартинес, 3. Нусаир Мазрауи, 4. Матайс де Лихт, 16. Амад Диало, 37. Коби Мейно, 8. Бруно Фернандеш, 11. Джошуа Зиркзее, 36. Итън Уитли

БАРНЗЛИ (4-1-4-1): 1. Гейбриъл Слонина – 32. Джош Ърл, 4. Марк Робъртс, 6. Маел Дюран де Жьовиние, 7. Кори О’Кийф – 45. Вимал Йоганатан – 11. Фабио Джало, 48. Лука Конъл (к), 8. Адам Филипс, 2. Бари Котър – 36. Макс Уотър

Резерви: 23. Бен Килип (вр), 21. Конър Маккарти, 18. Матю Крейг, 3. Джон Ръсел, 15. Кайрън Лофтхаус, 10. Джош Бенсън, 9. Сам Косгроув, 19. Ейдън Марш, 44. Стивън Хъмфрис

Мениджър:Даръл Кларк