• борусия дортмунд-
  • бохум-
  • бундеслига

Влезлият като резерва Феликс Нмеча отбеляза победното попадение за 4:2

Финалистът в Шампионската лига от миналия сезон Борусия Дортмунд трябваше да наваксва пасив от 0:2, за да стигне до успеха с 4:2 като домакин на Бохум в мач от петия кръг на първенството на Германия по футбол, предава БТА.

Гостите поведоха в 16-ата минута с попадение на Матуш Беро, който бе изведен отлично от Филип Хофман. Пет минути по-късно Дани де Вит се възползва от грешка на вратаря на Борусия Дортмунд Грегор Кобел и увеличи преднината на Бохум на 2:0.

Домакините направиха няколко пропуска преди Серу Гираси да реализира с глава за 1:2 в 43-ата минута, след центриране на Юлиан Бранд.

През второто полувреме футболистите на Борусия Дортмунд постигнаха пълен обрат. Капитанът Емре Джан бе точен от дузпа в 62-ата минута, отсъдена за нарушение на Феликс Паслак срещу Гираси, а в 75-ата пак Сери Гираси се разписа за 2:2 след пас от Карим Адейеми. Влезлият като резерва Феликс Нмеча (вдясно) отбеляза победното попадение за Борусия Дортмунд в 81-ата минута.