Първа загуба на Мъри с Гьозтепе в Турция

• загуба-
  • турция

Дебют за тима на Станимир Стоилов направи привлеченият под наем от Челси нападател Давид Датро Фофана

Снимка: Факти.бг/Архив

Гьозтепе на Станимир Стоилов допусна първото си поражение от началото на сезона в турския елит след драматичен развой на гостуването на Самсунспор. Тимът на българския треньор водеше уверено с 3:1 до 70-ата минута, но след това допусна три гола и в крайна сметка загуби с 3:4. Победното попадение за домакините реализира Оливие Нчам в добавеното време, предава sportal.bg.

Двубоят беше от седмия кръг, въпреки че отборът на Мъри е с мач по-малко.

Всичко започна отлично за Гьозтепе след автогол на Зеки Явру в 13-ата минута. Мариус изравни в 28-ата, но единият от бразилските нападатели на гостите - Ромуло Крус, върна преднината на своя тим в 41-ата. Перфектна контраатака само пет минути след паузата доведе до трето попадение за Гьозтепе, дело на друг от бразилците в тима - Жуан Сантос.

Преднината на гостите от 3:1 се задържа до 70-ата, когато Нчам намали с първия си гол за деня. Резултатът беше изравен в 79-ата чрез Кингсли Шиндлер, за да дойде продължението, в което Нчам лиши Стоилов дори от точка.

Дебют за Гьозтепе записа привлеченият под наем от Челси нападател Давид Датро Фофана.