• конмебол-
  • квалификация

Лионел Меси се завърна на терена за националния си тим

Снимка: БГНЕС/EПA

Аржентина се препъна при гостуването си на Венецуела в световна квалификация в зона КОНМЕБОЛ, завършвайки наравно 1:1.

Това е втори пореден официален мач без победа за световните шампиони, след загубата с 0:1 от Колумбия.

Голямата звезда Лионел Меси се завърна на терена за страната си след дълго лекувана контузия. Той остана в игра от първата до последната минута, но си личеше, че не е напълно готов.

Аржентина откри с гол на Николас Отаменди в 13-тата минута. Централният защитник се възползва от центриране при пряк свободен удар и суматоха в защитата на домакините, за да прати топката в мрежата.

Венецеула изравни в 65-ата минута, когато Хосе Саломон Рондон се извиси над всички, за да разстреля с глава вратаря Херонимо Рули, заменил титуляря Емилиано Мартинес.

В същото време основният преследвач на Аржентина по пътя към Мондиал 2026 – Колумбия, се катурна още по-силно, падайки при визитата си на Боливия с 0:1.