Отидете към основна версия

3 152 1

Либийски терорист умря преди процеса си в САЩ

  • терорист-
  • либия-
  • ал кайда-
  • почина-
  • съдебен процес

Той бе обвиняем за няколко терористични нападения на д американски посолства в Африка

Предполагаем лидер на Ал Каида е починал само няколко дни, преди да се изправи пред съд в Ню Йорк по обвинения в нападения над американските посолства в Африка от 1998 г, според юристи.

50-годишният Абу Анас Ал Либи е починал в болница в петък.

Според болничните доклади мъжът е страдал от рак на черния дроб.

Либи бе задържан за нападението над посолството на САЩ в Триполи през октомври 2013 година. Той трябваше да се изправи пред съда на 12 януари заради атаките над посолството на САЩ през 1998 г., при които загинаха над 220 души в Кения и Танзания.

Либи, чието истинско име е Назих Абдул-Хамед Ал Рукуи, преди това не се призна за виновен по обвиненията в тероризъм. Когато е задържан през 2013 г., той бе в списъка на най-издирваните от ФБР в продължение на повече от десетилетие. За главата му бе обявена награда от 5 милиона долара.

Държавният секретар на САЩ Джон Кери бе принуден да защитава залавянето му след като Либия призова САЩ да обясни нападението на своя територия.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини