Американската армия е трябвало да отклони свой самолет от неговия маршрут над Сирия, за да избегне опасно близко приближаване до руски изтребители, съобщи Си Ен Ен.
Информацията бе обявена от говорителя на Пентагона капитан Джеф Дейвис. Това е първи подобен случай, от както Русия започна да извършва въздушни удари над Сирия. От както те започнаха, на американските пилоти им е било наредено да изменят маршрута си, ако в близост има руски бойни самолети в рамките на 20 морски мили. Според Дейвис инцидентът се е случил през последните дни, но даде ограничени подробности.
„Взехме нужните мерки, за да не могат двата самолета да се приближат твърде много един до друг“, заяви Дейвис. Според него това е първи подобен инцидент. Няма информации двата самолета да са установявали някаква комуникация.