Отидете към основна версия

867 0

Нови протести на „Окупирай” в Ню Йорк

  • окупирай-
  • протест

Сблъсъци с полицията ознаменуваха отбелязването на половин година от началото на протестите под надслов „Окупирай” в Ню Йорк.

Над 200 демонстранти се събраха в нюйоркския парк "Зукоти", съобщава Ей Би Си. Протестът приключи с десетки арестувани демонстранти и трима ранени полицаи.

Това е първата от няколкото планирани прояви в знак на протест срещу икономическата несправедливост.

В парка "Зукоти" в долен Манхатън преди месеци бе разположен палатковият лагер на движението "Окупирай".

Критици твърдят, че движението страда от липса на конкретни искания и насока и че е изгубило темпо.

Организаторите на протестите се надяват, че чрез мирните си демонстрации ще постигнат повече и ще имат по-голямо политическо влияние.

Организаторите на протестите се надяват, че чрез мирните си демонстрации ще постигнат повече и ще имат по-голямо политическо влияние.

Протестиращите са гневни главно заради огромните държавни помощи, които банките получиха след разрастването на финансовата криза през 2008 г.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини