Отидете към основна версия

2 558 18

Ето колко европейци посрещат Коледа сами

  • самота-
  • ек-
  • ес-
  • данни-
  • статистика-
  • мъже-
  • жени-
  • коледа
Снимка: Shutterstock

Близо 7% от гражданите на държави от Европейския Съюз ще посрещнат Коледа сами. Това прави няколко милиона души, уточняват от Европейската комисия, която е направила анализа. Това са хора, които няма с кого да разговарят на лични теми.

От Комисията уточняват, че изследването не е било лесно, тъй като хората влагат различен смисъл в думата „самота“.

Италия, Франция и Люксембург са в ТОП 3 на държавите с най-много самотници. Следват Португалия и Холандия. В Италия 13.2% от хората заявяват, че няма към кого да се обърнат за помощ, а 11.9%, че няма с кого да обсъдят личен въпрос. За Франция този процент е 12.3%.

Най-малко самотни са в Словакия, Чехия и Испания. Там самотните хора са между 2% и 3%.

България е по средата на класацията, като 4.7% от хората заявяват, че няма с кого да споделят лична информация или да поискат съвет.

Мит е, че самотата е разпространена само сред възрастните хора. Германско проучване сочи, че все повече млади хора страдат от самота. Повечето са мъже.

Трите основни фактора, определящи усещането за самота са здравословни проблеми, живот без партньор и бедност.

Поставете оценка:
Оценка 5 от 1 гласа.

Свързани новини