Отидете към основна версия

6 728 0

22 пострадали при сблъсък на два влака в тунел край Белград

  • сърбия-
  • белград-
  • влакова катастрофа-
  • инцидент-
  • ранени
Снимка B92

22-ма души са пострадали при сблъсък между два пътнически влака край сръбската столица Белград, съобщава местното радио Б92.

Двете композиции са се сблъскали в тунела "Тошин бунар" в Белград в 13:30 часа.

Всички пострадали са се намирали в единия от влаковете.

Говорителката на местната спешна помощ заяви, че пътниците са изведени от тунела, за да получат първа помощ, заради намалената видимост и високите нива на вредни газове вътре.

Повечето от тях са с леки наранявания, констатираха лекарите от медицинските екипи, пристигнали на мястото на инцидента, но един човек е със счупен крак. На двата изхода на тунела са били изпратени общо шест линейки.

От 22-мата ранени, шест са с "по-дълбоки наранявания на главата" и са прехвърлени в център за спешна помощ. Седем от ранените са насочени към ортопед и са били транспортирани до най-близката болница.

Вероятно никой от пътниците няма да остане в болница.

По предварителна информация влакът, който е пътувал от Белград за Нови Сад, е блъснал пътническа композиция, пътуваща по линията от столицата към Шид.

Причината за катастрофата все още се установява.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: