Вземете 50% отстъпка за хостинг от

Куриоз! Крадец открадна и после върна екипировката на отбор по ски скокове

3 Февруари, 2026 19:29 619 3

  • милано-
  • кортина д'ампецо-
  • футбол-
  • вилинген-
  • зимните олимпийски игри

Ситуацията обаче претърпя неочакван обрат, след като самият извършител потърси контакт с отбора

Куриоз! Крадец открадна и после върна екипировката на отбор по ски скокове - 1
Снимка: БГНЕС

Норвежкият национален отбор по ски скокове стана жертва на необичайна кражба броени дни преди началото на Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д'Ампецо. Инцидентът се случи по време на престоя на тима в германския курорт Вилинген, където част от екипировката на състезателите изчезна от съблекалните им. Ситуацията обаче претърпя неочакван обрат, след като самият извършител потърси контакт с отбора, съобщава The Independent.

Спортният директор на норвежците Ян-Ерик Олбу сподели, че е получил изненадващо обаждане от непознат германски номер. Докато е очаквал информация от полицията, той се е оказал в разговор със самия крадец, който изразил силно разкаяние за постъпката си. Пред норвежкия вестник VG Олбу разказа, че мъжът е предложил да върне заграбените вещи, сред които якета, каски, очила и ръкавици. „Той много съжаляваше, затова просто казах: Благодаря за обаждането, надявам се, че можете да се свържете с организаторите във Вилинген и да доставите цялата екипировка там“, цитира думите си шефът на отбора. Извършителят е уверил, че ще изпълни молбата, като се предполага, че решението му е било повлияно от мащабното медийно отразяване на случая. За щастие на спортистите, ските и обувките им не са били откраднати, което е спестило огромни логистични проблеми непосредствено преди старта на Олимпиадата. Олбу добави, че „той каза, че ще го направи, но не съм чул нищо повече оттогава“ по отношение на фактическото предаване на предметите.

Въпреки неприятния инцидент и неизвестността около връщането на част от облеклото, норвежките ски скачачи запазиха концентрация за предстоящите игри. Отборът отпътува за Италия с надеждата, че екипировката ще бъде намерена навреме, а фокусът остана изцяло върху борбата за медалите на най-големия зимен спортен форум.


Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 3 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Вероятно

    0 1 Отговор
    Не му е станала по размер:))
  • 2 Цъцъ

    0 1 Отговор
    Задържал е само скоча с който си лепят чишките за по-малко съпротивление😅
  • 3 Спецназ

    1 1 Отговор
    Задържал е само Ваксата за ските.

    Щял да я ползва вместо вазелин, че била бързо-оборотна! :))