• чунчуков

Канарчетата се наложиха с 2:1 в мач от Лига Европа

Ботев победи с мъка австрийски слабак - 1
Снимка: БТА
Ботев Пловдив постигна победа с 2:1 срещу австрийския втородивизионен Санкт Пьолтен на стадион "Лазур" в Бургас.  Този мач бе от 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа, а реваншът ще бъде след седмица в Австрия.

Мачът бе официален дебют на Вили Вуцов начело на пловдивчани, който започна кариерата си в тима с победа. Специалистът обаче бе принуден да догледа мача от трибуните, тъй като бе изгонен в 71-ата минута заради бурни протести след отменен гол за отбора. Отмененото попадение на Цветков не бе зачетено, тъй като младокът Чунчуков игра с ръка в ситуацията.

Иван Цветков иначе даде аванс на домакините от дузпа в 39-ата минута, но в 55-ата Сеговя изравни. Младият Чунчуков донесе успеха на пловдивчани в 86-ата минута.

Двата тима се бяха срещнали през лятната подготовка, а тогава Ботев стигна до успех с 4:2, но в момента отборът на пловдивчани е доста отслабен заради финансовата криза, която обхвана тима. Въпреки това тимът стигна до успеха.