Локо София на крачка от 1/4-финалите за Купата

• осминафинали

Столичните железничари победиха Ботев Гълъбово в първия мач с 4:1

Локо София на крачка от 1/4-финалите за Купата - 1
Снимка: БТА
Локомотив София спечели с 4:1 гостуването си на "Ботев" (Гълъбово) в първи осминафинал за Купата на България. Реваншът е в началото на месец декември. Два гола за успеха на столичани реализира Марко Ранджелович, по един добавиха Том и Ламджет Шехуди. Именно Шехуди си вкара автогол за единственото попадение на домакините от "Ботев" (Гълъбово).

В 11-ата минута гостите откриха резултата. Даниел Генов центрира от фаул и Марко Ранджелович засече топката във вратата на домакините. В 15-ата минута Преслав Йорданов от състава на "железничарите" получи травма и бе сменен от Ламджет Шехуди. "Ботев" (Гълъбово) изравни в 29-ата минута след автогол именно на Шехуди. При центриране от фаул и разбъркване той забоде топката в собствената си врата за 1:1. В 33-ата минута Локо (Сф) отново поведе, като отново голмайстор бе Марко Ранджелович. След центрирането от фаул сръбският защитник вкара с крак за 2:1. В 39-ата минута Том реализира трети гол за Локо Сф. При бърза контраатака на столичани Романов изведе бразилеца в изгодна позиция и той покачи на 3:1.

В началото на второто полувреме Шехуди вкара гол, този път в правилната врата. В 48-ата минута нападателят направи 4:1. Две минути след това Том уцели гредата. До края на двубоя гредите още два пъти помогнаха на домакините, след удари на Даниел Васев и Алек Манолов. В края на мача Шехуди отново имаше шанс да вкара, но този път вратарят на "Ботев" (Гълъбово) спаси.

Ето и всички резултати от днешните 1/8-финални срещу за Купата на България:

Монтана - "Левски" 2:0
1:0 Сергей Георгиев (43), 2:0 Иван Минчев (58)

"Ботев" (Гълъбово) - Локомотив (София) 1:4
0:1 Марко Ранджелович (11), 1:1 Ламджет Шехуди (29-автогол), 1:2 Марко Ранджелович (33), 1:3 Том (39), 1:4 Ламджет Шехуди (48)

Хасково - Банско 3:0
1:0 Атанас Чепилов (9), 2:0 Димитър Алексиев (13), 3:0 Джихат Кямил (60)

Локомотив (Горна Оряховица) - Дунав (Русе) 1:1
0:1 Георги Чакъров (45), 1:1 Денислав Мицаков (90)