ЦСКА прекъсна сушата, но загуби головия спектакъл в "Коматево"

• ботев-
  • коматево
ЦСКА прекъсна сушата, но загуби головия спектакъл в "Коматево" - 1
Снимка: БТА

ЦСКА най-накрая прекъсна головата си суша, но отново не намери пътя към победата. Ботев (Пловдив) победи "армейците" като домакин с 3:2 в красив спектакъл на стадиона в Коматево.

Така, въпреки че отборът от Борисовата градина сложи край на близо 1000 минути игра без отбелязано попадение, агонията им продължава със само 3 спечелени точки от 8 мача в плейофната фаза на "А" група.

Първото полувреме започна равностойно, като и двата тима се хвърлиха здраво в двубоя, създавайки нелоши положения за гол. Първото такова дойде за Ботев в 33-тата минута и бе дело на Лазар Марин, след добра индивидуална акция на Иван Цветков и грешка на защитата на "армейците". Радостта на домакините трая малко, след като Тони Силва изравни след неубедителна намеса на вратаря на "канарчетата" - Михаил Иванов.

Красивият футбол продължи и през втората част, но нейното начало бе изцяло за домакините от Пловдив. Лъчезар Балтанов даде нов аванс на Ботев в 50-тата минута, а в 63-тата Иван Цветков направи 3:1. В 77-та Неманя Милисавлевич овладя висока топка след слаба намеса на защитниците на "жълто-черните" и оформи крайното 3:2.

Двубоят не мина и без ексцесии, като двата тима завършиха мача с по 10 души, след директни червени картони на Тони Силва от ЦСКА и Пламен Николов от Ботев.