• "в" група

"Червените" победиха с 4:0 велинградчани

ЦСКА без проблеми срещу Чепинец Велинград - 1
Снимка: БТА

ЦСКА победи с 4:0 като гост Чепинец (Велинград) в мач от 20 кръг на Югозападната "В" група. Два гола реализира Преслав Йорданов (47, 90+3), а по един добавиха Самир Аясс (39) и Александър Александров (84). Това бе 19-та поредна победа за ЦСКА от началото на сезона, който с пълен актив от 57 точки и голова разлика 79:2 продължава да е начело в групата. Двубоят се игра на стадиона във Велинград отново пред сериозна агитка на ЦСКА. Домакините от Чепинец заслужават добри думи за играта, която демонстрираха. Играчите на треньора Атанас Стоилов не се затвориха в глуха защита и организираха няколко добри атаки.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, но съдиите отмениха два гола на гостите от ЦСКА. Още в 7-ата минута Момчил Цветанов прати топката във вратата, но бе маркирана засада. В 31-ата минута попадение на Цветанов за втори път бе отменено, като този път по-скоро решението бе дискусионно. В 39-ата минута Самир Аясс откри резултата, след като получи хубаво подаване в коридор от Борис Галчев.

През второто полувреме ЦСКА реализира три гола, като имаше положения за още няколко. В 47-ата минута Преслав Йорданов отбеляза дежурното си попадение след асистенция на Кирил Динчев отдясно. В 84-ата минута Александър Александров покачи на 3:0, след като засече подаване на Момчил Цветанов. В третата минута от добавеното време на двубоя Преслав Йорданов оформи крайното 4:0.