• лига европа-
  • марселиньо-
  • франсерджио

Марселиньо изведе разградчани, гостите изравниха четвърт час по-късно

Лудогорец завърши при 1:1 с Брага в четвърта среща от груповата фаза на Лига Европа. Разградчани заслужаваха да победят португалците, както направиха при гостуването си (2:0), особено след вихреното първо полувреме, в което сътвориха девет положения за гол срещу нито едно за съперника.

Двубоят започна вихрено за домакините от Разград, които имаха три страхотни възможности в първите десет минути на срещата, пропуснати от Мисиджан и Вандерсон. До края на първата част "орлите" още два пъти се разминаха с гола, чрез Натанаел и Моци, за да оформят статистика 9:0 на головите опасности през първата част.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които в рамките на две-три минути, пропуснаха две възможности. Лудогорец удари съперника в 68-ата минута, когато след корнер Вандерсон стреля с глава, ударът му бе отбит, но Марселиньо довкара топката за 1:0. До края гостите опитаха да избегнат загубата и успяха да изравнят в 83-ата минута след удар с глава на Франсержио за крайното 1:1.

"Орлите" остават начело в групата с 8 точки, следвани от Брага със 7, Хофенхайм с 4 и Истанбул Башакшехир с 2. Следващият кръг в Лига Европа е на 23 ноември, когато Лудогорец посреща Истанбул Башакшехир, а Хофенхайм гостува на Брага.