• гофен-
  • тенис-
  • победа

Българският тенисист се справи безпроблемно с Андрей Рубльов

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Ротердам, след като успя да спечели на четвъртфиналите срещу Андрей Рубльов с 6:3, 6:4. Димитров записа трета победа в турнира, като това бе и втори успех от три мача срещу Рубльов.

На полуфиналите първата ни ракета ще се изправи срещу повече от добре познат съперник - Давид Гофен. Белгиецът се класира за тази фаза на турнира, след като Томаш Бердих се отказа заради вирусно заболяване, пише "Блиц".

Първи сет
В началото на откриващия сет и двамата тенисисти взимаха своя сервис без особени проблеми, с изключение на четвъртото разиграване, когато Рубльов сервира, в него Григор на два пъти имаше шанс за пробив, като успя да се възползва от втората възможност, за да направи резултата 3:1 в своя полза. До края на сета и двамата печелеха своето подаване и така Димитров затвори първата част - 6:3. В първия сет Григор реализира шест аса.

Втори сет
Втората част отново започна равностойно, като отново се стигна до шанс за пробив в четвъртия гейм, когато Димитров сервираше при 30:40, а Рубльов имаше точка за пробив, която бе отразена без особени проблеми от Григор. Хасковлията играеше все по-добре, като материализира играта си с пробив при резултат 3:3. След пробива Рубльов имаше няколко шанса за рибрейк, които първата ни ракета отрази, а след това и двамата взеха своето подаване и така Григор триумфира с краен успех 6:3, 6:4.