• стоук-
  • димитър бербатов
Бербо вкара, Юнайтед дели върха в Англия със Сити - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Стоук Сити в двубой от 23-ия кръг на английската Висша лига.

В отсъствието на контузения Уейн Рууни, атаката на "червените дяволи" бе водена от българския нападател Димитър Бербатов и Хавиер Ернандес.

Две дузпи донесоха победата на иначе пестеливите домакини, като втората от тях бе реализирана от Бербо в 53-та минута. Преди него точен от бялата точка бе и Хавиер Ернандес (38’).

Това бе общо девети си гол за българина от началото на сезона и седми за десет мача във Висшата лига през тази кампания.

Изненадващо на вратата на шампионите започна Бен Еймъс, който дебютира в Премиър лийг, след като Давид де Хеа е болен, а Андерс Линдегард получи контузия по време на вчерашната тренировка на тима. В защита пък се завърна Рио Фърдинанд.

През първото полувреме домакините владееха много повече топката и създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Стоук Сити.

В 38-та минута Парк Джи Сун падна в наказателното поле на гостите, след като Джърмейн Пенант се опита да му избие топката. Главният арбитър отсъди дузпа, а Ернандес бе точен от бялата точка за 1:0.

През втората част "червените дяволи" продължиха да владеят значително повече кълбото, а в 53-ата минута домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа, след като Джонатън Уолтърс дръпна леко Антонио Валенсия в наказателното поле.

Зад топката застана Димитър Бербатов, който не сбърка и заби топката във вратата за 2:0.

До края на срещата "червените дяволи" контролираха играта и не дадоха никакви шансове на гостите.

Като цяло без много проблеми Юнайтед взе победата и така се възползва по най-добрия начин от провала на лидера Сити на „Гудисън”.

„Гражданите” бяха победени от Евертън с 0:1, а голът за домакините реализира бившият играч на Манчестър Юнайтед Дарън Гибс, наскоро преминал в отбора на „карамелите”.

Сити и Юнайтед делят първото място на върха в Англия, но отборът, ръководен от Роберто Манчини остава за момента лидер поради по-силната си голова разлика.