Замбия разби Судан, стигна 1/2 финал за Купата на Африка

• судан-
  • купата на африка
Замбия разби Судан, стигна 1/2 финал за Купата на Африка - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

В първия четвъртфинал за Купата на Африка Замбия победи Судан с класическото 3:0 и стана първият полуфиналист в турнира.

Стопила Сунзу откри резултата в 15-ата минута с глава след центриране на Райнфорд Калаба от фаул.

В 65-ата минута бе ключовият момент в двубоя. Саиф Елдин фаулира в наказателното поле на Судан Калаба и Замбия получи право да изпълни дузпа, а Али бе отстранен от игра.

Вратарят Акрам първоначално спаси удара от бялата точка на Крис Катонго, но при добавката нападателят поправи грешката си и удвои аванса на тима си в резултата.

Точка на спора окончателно сложи резервата Джеймс Чаманга 4 минути преди края с чудесен изстрел.
Сега замбийците чакат победителя от двубоя между Гана и Тунис.