Барса победи Реал (С), продължава да преследва лидера

• реал (м)-
  • реал (сосиедад)
Барса победи Реал (С), продължава да преследва лидера - 1
Снимка: Барселона, ЕПА/БГНЕС

Отборът на Барселона се наложи с 2:1 над средняка Реал (Сосиедад) в среща от 22-рия кръг на „Ла Лига”, игран на „Камп Ноу”.

Джосеп Гуардиола запази силите на някои ключови футболисти предвид мача с Валенсия от 1/2-финалите за Купата на краля. 20-годишният Кристиан Тейо получи титулярно място, а до него в атака застанаха Исаак Куенка и Лионел Меси. Нямаше ги Чави Ернандес,  Серхио Бускетс и Алексис Санчес.

„Каталунците” бяха по-добрите на терена и откриха резултата рано още в 9-ата минута чрез младия талант Кристиан Тейо. Крилото на Барселона получи пас от Меси и с мигновено фино докосване пусна топката покрай вратаря - 1:0.

Така Тейо вече има три гола през този сезон след двете попадения срещу нискодивизионния Л'Оспиталитет за Купата на Краля.

В 60-ата минута страхотна контра на "блаугранас" намери Куенка отдясно. Неговият шут разклати гредата, а при добавката Тейо вкара втори гол. Попадението обаче бе отменено, защото Дани Алвеш игра с топката,а очевидно бе в положение на засада.

В 72-рата носителят на „Златната топка” за 2011  Лео Меси взриви „Камп Ноу” с красив гол за 2:0.

Това стана след като суперзвездата на „блаугранас” получи пас от Алвеш и превари вратаря.

Само минута по-късно обаче Реал (С) се върна в мача след гол на Карлос Вела, който от 12 метра насочи топката в мрежата на „каталунците” за 2:1.

До края на мача домакините задържаха продължително топката и дори пропуснаха да направят победата си по-убедителна след пропуски на Меси и Тейо в заключителните минути на двубоя.

В 83-тата минута пък Серхио Бускетс трябваше да напусне терена принудително след тежка контузия в коляното.

Тази победа доближава Барса на 7т. от върха в Испания, където се е настанил вечния съперник на каталунския гранд Реал (М).