• андре аю-
  • "стад велодром"
Интер и Байерн се издъниха при гостуванията си в ШЛ - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на Интер и Байерн (Мюнхен) записаха загуби при гистуванията си в първите мачове от осминфиналната фаза на Шампионската лига.

Баварците, които ще са домакини на финала на 19 май, загубиха с 0:1 гостуването си на Базел и отсега е ясно, че ги чака изключително тежък реванш.

Единственото попадение в мача реализира резервата Валентин Щокер в 86-ата минута след подаване на друг, току-що появил се на терена футболист - Жак Зоа.

Силно за швейцарците се представи и младата звезда на отбора Джердан Шакири, който от лятото ще премине именнов Байерн.

След като сензационно отстраниха Манчестър Юнайтед, феновете на Базел се надяваха на ново чудо и елиминиране на още един от грандовете.

Така макар че Байерн имаше превес през по-голямата част от двубоя и превъзхождаше опонентите си както в головите ситуации, така и във владеенето на топката, това не помогна на баварците и те ще трябва да търсят победата на реванша в Мюнхен, за да имат шанс да продължат в следващата фаза на най-комерсиалния клубен турнир.

Отборът на Олимпик Марсилия също взе победата в своя мач с минималното 1:0.

Французите се наложиха над италианския гранд Интер и по този начин взеха ценна преднина преди реванша на "Джузепе Меаца".

Единственият гол в двубоя вкара Андре Аю в последната минута на добавеното време на срещата. Ганаецът се разписа с глава, след като засече центриране от корнер.

Марсилци бяха малко по-настоятелни в иначе равностойната среща и това им донесе възможността да се поздравят и с крайния успех в двубоя.

До края на първата част, а и в началото на втората зрителите на "Стад Велодром" станаха свидетели на много атаки и пред двете врати, но 100-процентови положения липсваха.

През втората част постепенно французите започнаха да атакуват повече, като висока активност показаха Матийо Валбуена, Амалфитано, Брандао и Диавара.

И точно когато нещата вървяха към нулево реми се стигна до втората минута на добавеното време.

Тогава Валбуена центрира от корнер, а Андре Аю бе оставен непокрит от изостаналия Кристиян Киву, и успя да прати топката в мрежата от няколко метра, осигурявайки безценната преднина на отбора си преди реванша на 13-ти март.