• салах-
  • стъридж-
  • морено

"Мърсисайдци" победиха с категоричното 5:0

Ливърпул разби Наполи с 5:0 в предпоследната си контрола преди началото на сезона във Висшата лига. Мачът се игра в ирландската столица Дъблин и бе дебют за новия вратар на мърсисайдци Алисон, привлечен от Рома за рекордните 72,5 милиона евро. В последната си проверка „червените“ играят срещу Торино идния вторник.

Юрген Клоп заложи до голяма степен на титулярите си и превъзходството на английския гранд над водения от Карло Анчелоти тим бе голямо. Джеймс Милнър (4) вкара първия гол със силен удар в горния ляв ъгъл, а след това асистира на Джорджинийо Вайналдум (9), който удвои с глава. В 26-ата минута Алисон направи добро спасяване след удар отдалеч на Лоренцо Инсиние. До края на полувремето гол на Роберто Фирмино бе отменен заради засада, както и попадение на Наполи.

След почивката Ливърпул стигна до попадения на Мохамед Салах (58), Даниел Стъридж (73) и Алберто Морено (77) за още по-убедителния си успех.