• реал мадрид-
  • барселона
„Реал“ Мадрид с нова издънка в Примера дивизион - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Реал“ Мадрид отново стъпи накриво в шампионата на Испания, регистрирайки второ поредно равенство.

Това позволи на „Барселона“ да скъси разликата до лидера на 6 т., отбелязва БГНЕС. Мачът, играл се пред 30 хил. зрители на стадион „Мадригал“, бе от 28-и кръг на Примера дизизион.

В предишния кръг Белият балет направи 1-1 срещу „Малага“ на собствения си „Сантяго Бернабеу". Сега „Реал“ записа същия резултат и като гост на „Виляреал“.

Резултатът бе открит от Кристиано Роналдо в 62-та минута, а в 83-ата Маркос Сена изравни. Последваха грозни сцени, резултатът от което бяха два червени картона за Серхио Рамос и Месут Йозил.

Останал с едва осем полеви играчи, тимът на Жозе Моуриньо беше принуден в заключителните минути да се окопае пред вратата си, за да запази поне едната точка.

Така, след неделната победа на Барселона над Гранада с 5-3, разликата между Реал и каталунците, набъбнала в един момент до 11 т., вече е стопена почти наполовина - „Реал“ има 62 т., а „Барса“ 56 т. Двата отбора ще се срещнат в пряк сблъсък.