• йозил-
  • барселона
Моуриньо мълчи като риба след издънката на Реал - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо отказа да говори на пресконференцията след като бе изгонен по време на равенството 1:1 на неговия тим срещу Виляреал късно снощи. „Белия балет” беше близо до победата, благодарение на гола на Кристиано Роналдо след 60 минути игра , но Маркос Сена възстанови статуквото седем минути преди края от пряк свободен удар.

Моуриньо получи червен картон за протести срещу решението на рефера Хосе Парадас Ромеро да отсъди фаул пред наказателното поле. Португалецът се присъедини към своя колега Руи Фариа на трибуните, като асистентът бе отстранен по-рано в мача.

След това Реал изгуби дисциплина на игрището, като Серхио Рамос и Месут Йозил получиха по още един жълт картон в заключителните минути и „кралете” завършиха мача с 9 души. Равенството означава, че лидерството на Реал над Барселона на върха на Ла Лига бе намалено от 10 на 6 точки в рамките на само пет дни.