• примера дивисон-
  • касияс

Звездата на Барселона е с най-много победи в историята на Примера дивисион

Меси отново счупи рекорд - 1

Лионел Меси вкара втория гол за победата на Барселона като домакин на Атлетико Мадрид с 2:0 в дербито на 31 кръг в Ла Лига. Аржентинският нападател бе точен в 87-ата минута и вече е футболистът с най-много победи в Примера дивисион - 335. Така Меси изпревари бившия вратар на Реал (Мадрид) Икер Касияс, който има 334 победи в Испания, а сега е в португалския Порто.

Първият гол за домакините вкара Луис Суарес в 85-ата минута. Каталунците предвкусват 26-ата титла, тъй като вече водят с 11 точки пред втория Атлетико. До края на първенството остават седем кръга.