Нова драма! Тотнъм е на финал след луд обрат срещу Аякс

• драма-
  • шампионска лига-
  • де лихт-
  • зиех

"Шпорите" губеха с 2:0 на полувремето, но спечелиха с 3:2 с гол в последната секунда

Нова драма! Тотнъм е на финал след луд обрат срещу Аякс - 1

Тотнъм е вторият финалист в Шампионската лига. Английският тим стигна до битката за трофея с Ливърпул на 1 юни, след като победи с 3:2 в ожесточената битка с Аякс в Амстердам. Така тимът на Маурисио Почетино отстрани холандците с общ резултат 3:3 заради повече вкарани голове на чужд терен след 0:1 загуба в Лондон. Това ще бъде първи финал за "шпорите" в най-престижния клубен турнир.

В днешния колосален сблъсък Де Лихт (5') и Зиех (35') дадоха преднина на домакините, а точен за гостите бе на три пъти Лукас Моура (55', 59', 90'+6).

Двубоят започна много агресивно от домакините, които търсеха ранен гол, с който да решат двубоя възможно най-скоро.

Опитите им за попадение се отблагодариха след само 5 минути игра. Ласе Шьоне центрира от корнер, а капитанът Де Лихт надскочи всички и отбеляза с глава.

Тотнъм отговори с шут на Сон, но той се отби в гредата на Онана.

Домакините продължиха да играят по-агресивно, а това им се отплати в 35-ата минута. Хаким Зиех получи топка в наказателното поле и от движение изстреля неспасяем удар.

До края на полувремето нямаше по-сериозни ситуации и двата тима се оттеглиха при комфортна преднина за холандците.

Втората част започна с много мощен натиск на гостите и не им коства много време той да се материализира в гол.

В 55-ата минута Деле Али центрира за Моура, който с брилянтен шут, препарира Андре Онана.

Веднага след гола домакините показаха слабости, а това доведе до още по-кошмарна развръзка.

4 минути след гола на "шпорите" се стигна до редица разбърквания в наказателното поле на холандците, след които топката стигна до Моура. Бразилецът не се бави много и вкара топката в мрежата, правейки 2:2.

Вторият гол за гостите от Албиона пък отвори мача още повече, като положения започнаха да валят и към двете врати, включително имаше и две разменени греди.

В крайна сметка натискът на Тотнъм успя да пробие бойкия тим на Аякс и в края миг на гениалност от Лукас Моура, който изстреля топката от дистанция, съкруши домакините за крайното 3:2.

Така лондончани стигнаха до първи финал в Шампионската лига в своята история.