Реал и Атлетико не се победиха в битката за Мадрид

• атлетико мадрид

Двата отбора не си вкараха голове

Реал и Атлетико не се победиха в битката за Мадрид - 1
Снимк: БГНЕС/EPA

Отборите на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид направиха равенство от 0:0 в голямото дерби от 7-мия кръг на испанската Ла Лига.

Атлетико реализира първата ситуация в мача, след като Феликс стреля край вратата от ъгъл. В 16-та минути Бейл отправи удар над вратата. В 37-та минута Облак спаси далечен удар на Кроос.

Малко по-късно Феликс стреля от 20 метра, но топката мина покрай вратата.

Второто полувреме започна с удар с глава над вратата на Корея. Последва удар от пряк свободен удар над вратата на Каземиро. В 72-та минута удар с глава на Саул мина край вратата на Реал.

Най-чистата ситуация дойде в 75-та минута, когато Облак спаси удар от близо с глава на Бензема.

След този кръг Реал продължава да оглавява класирането с 15 точки. Атлетика остава на трето мясти с 14 точки.