Черноморец Балчик изхвърли Спартак Варна от Аматьорската купа

• аматьорска купа-
  • черноморец балчик

Редовното време завърши 0:0

Черноморец Балчик изхвърли Спартак Варна от Аматьорската купа - 1

Черноморец (Балчик) победи Спартак (Варна) като гост след изпълнение на дузпи и победи в зона "Варна" на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Редовното време завърши 0:0, а според регламента именно ударите от бялата точка трябваше да определят кой продължава към финала за определяне на първенеца на Североизточна България, където съперник най-вероятно ще е Дунав или Черноломец.

Вратарят на балчиклии спаси две от дузпите на Спартак и така класира тима си напред.

Иначе двубоят бе равностоен. През първата част варненци удариха греда, а в средата на второто полувреме гостите имаха добра ситуация, но пропуснаха. В последните минути диагонален удар на Симеон Симеонов от Спартак мина покрай вратата, а балчиклии имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.