Олимпиакос измъчи Манчестър Сити, но ''гражданите'' са на 1/8 -финал в ШЛ

• шампионска лига

Футболистите на Пеп Гуардиола спечелиха гостуването си в Гърция с 1:0

Олимпиакос измъчи Манчестър Сити, но ''гражданите'' са на 1/8 -финал в ШЛ - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига два кръга преди края на груповата фаза, след като победи с 1:0 като гост Олимпиакос в двубой от група С. Фил Фодън отбеляза единственото попадение в 36-ата минута. То се оказа достатъчно за четвъртата поредна победа на "гражданите" в турнира. Преди две седмици Сити победи същия съперник с 3:0 на "Етихад".

Треньорът на Олимпиакос Педро Мартинс не можеше да използва централните си нападатели Юсеф Ел-Араби и Ахмед Хасан, които са с положителни тестове за коронавирус. Костас Фортунис започна на върха на атаката в тяхно отсъствие, като Масурас му помагаше. Валбуена и Брума пък пропуснаха двубоя заради контузии. Рафиня обаче премина късния фитнес тест и успя да стартира.

Пеп Гуардиола бе направил пет промени в сравнение с двубоя с Тотнъм, който "гражданите" загубиха с 0:2. Джон Стоунс, Илкай Гюндоган, Фил Фодън, Банжамен Менди и Рахийм Стърлинг се завърнаха сред титулярите. Кевин Де Бройне и Кайл Уокър останаха извън групата, а Торес, Марез и Лапорт бяха на пейката за началото.

Сити имаше пълна доминация през първата част, но гостите успяха да стигнат само до един гол. Той падна в 36-ата минута. Жезус изведе Стърлинг отляво, след което капитанът в днешния мач върна елегантно с пета назад към Фодън, който стреля по земя. Жозе Са направи няколко добри спасявания преди почивката, а Едерсон нямаше никаква работа, тъй като към неговата врата не бе нанесен нито един удар.

През втората част Са спаси опасни удари на Кансело и Бернардо Силва, а Жесус и Фернадиньо бяха неточни. Всички пропуски можеха да бъдат наказани в 88-ата минута, когато Фортунис стреля от добра позиция, но встрани от целта. В добавеното време пък Сисе засече с глава добро центриране на Камара, но топката премина над вратата. Това бяха и единствените възможности домакините, които остават с три точки.