• илиев-
  • еспиноса

"Канарчетата" губеха с 0:2, но стигнаха до равенството

Ботев Пловдив успя да измъкне точка от Царско село - 1

Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха при 2:2 в последен двубой от 18-ия кръг на efbet лига. "Канарчетата" трябва да са доволни, защото стигнаха до точка след пасив от 0:2, но и трябва да съжаляват, тъй като удариха две греди.

Домакините имаха първа възможност за гол в 15-ата минута, но попадението на Бандаловски беше отменено заради засада. Царско село все пак поведе по-малко от пет минути след това след добавка на Димитър Костадинов, засякъл отбита от Аргилашки топка (1:0).

До края на полувремето Шоколаров и Току пропуснаха, а в началото на втората част и Димитър Тонев пропиля чудесна възможност.

Малко преди изтичането на час игра Царсо село удари Ботев за втори път с попадение на Андерсон Кордейро (2:0). Минути по-късно Ботев удари гредата след удар на Кевин Янсон от пряк свободен удар.

Четвърт час преди края Ботев върна интригата и шансовете си за нещо повече в мача с попадение на Атанас Илиев (2:1). "Канарчетата" можеха да стигнат до равенството в 82-ата минута, но Виктор Генев удари гредата след удар с глава.

Минути преди края пък гол на Ботев беше отменен заради засада на Мишел Еспиноса. Именно той донесе равенството в продължението на мача, след като овладя топката и моментално в насочи във вратата.

Успехът прати "червено-белите" на осма позиция, докато Ботев е на две точки от последния и записа пета поредна загуба в шампионата и втора под ръководството на новия треньор Азрудин Валентич, довел няколко свежи попълнения през зимата.